Mastersi na łotewskich zawodach Masters Riga Amber CUP 2018

     W trzeci weekend lutego 2018 r. na Łotwie odbyły się zawody Masters Riga Amber CUP 2018. Zgromadziły one ponad 200 zawodników z 10 krajów. Polska była reprezentowana przez trzech zawodników z Warsaw Masters Team: Rafała Skośkiewicza, Pawła Rogosza i Pawła Witkowskiego.

Autor: Paweł Witkowski

     Łotwskie zawody to nie tylko świetna okazja, aby sprawdzić swoją pływacką formę, ale również aby zwiedzić piękną stolicę Łotwy. Maloniczo położona nad rzeką Dźwiną w pobliżu ujścia do Bałtyku Ryga zachwyca przede wszystkim zabytkowym Starym Miastem, wpisanym na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO oraz stanowi jedno z największych w Europie skupisk architektury secesyjnej.

     Ale wracając do zawodów 🙂 Odbywały się na dosyć oryginalnym basenie, podobnym do tego w PKiN. Został on tak zaprojektowany, aby mieć możliwość obserwacji ruchów pływających pod wodą (dzięki szybom znajdującym się między dnem a taflą wody). Również oryginalny był pakiet startowego, składał się z torebki orzeszków laskowych i ….butelki wina musującego 😉 Pierwsze starty mieliśmy w sobotę: Paweł Rogosz (kat. D) 400 zmiennym i 400 kraulem, ja (kat. C) 50 żabą natomiast Rafał (kat. F) 200 grzbietem i 100 zmiennym. W niedziele Paweł Rogosz popłynął 100 żabą i 200 delfinem, ja 100 żabą, natomiast Rafał 100 grzbietem i 200 zmiennym. W sumie zdobyliśmy 9 medali w tym 6 złotych. Po podliczeniu punktów za dwa najlepsze starty okazało się, że Rafał załapał się do pierwszej dziesiątki – znalazł się na 8 miejscu. Klasyfikację wygrał Igor Kozłowskij (kat. A) za świetne rezultaty stylem klasycznym. Wśród kobiet triumfowała mistrzyni świata z Budapesztu z 2017 r., bardzo dobra kraulistka Rosjanka Regina Sych (kat. B).

O dobrym poziomie zawodów pod względem sportowym świadczy obecność wielu uczestników Mistrzostw Świata i Europy Masters w tym złotego medalisty na 100 metrów dowolnym i motylkowym z MŚ z Budapesztu 2017 w kat. A Ukraińca Viacheslava Semhaikina.

Szczegółowe wyniki zawodów można znaleźć POD TYM LINKIEM.

Poniżej kilka zdjęć naszych zawodników dzięki uprzejmości Swim.by . Więcej zdjęć i relacja pod podanym linkiem  oraz na stronie Facebook

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się pojechać do Rygi większą ekipą. Na prawdę warto 🙂