Kim jesteśmy?

Warsaw Masters Team to największe w Polsce stowarzyszenie pasjonatów pływania, osób w każdym wieku, dla których aktywność fizyczna i rywalizacja sportowa jest sposobem na rozwijanie i utrzymanie wysokiej formy, realizowanie swoich pasji i spędzanie wolnego czasu.

Stowarzyszenie powstało w 2004 roku z inicjatywy kilku pasjonatów, byłych pływaków, którzy wspólnie chcieli przygotować się do Mistrzostw Europy weteranów rozgrywanych w 2005 roku w Sztokholmie. Wraz z rosnącą popularnością pływania, zaczęło gromadzić coraz więcej członków. W 2007 roku połączyło siły z najstarszym w Polsce Warszawskim Stowarzyszeniem Pływackim. Obecnie Warsaw Masters Team jest największym w Polsce klubem pływackim oraz członkiem Polskiego Związku Pływackiego (nr licencji 042/14).

Ilu nas jest?

Warsaw Masters Team zrzesza ponad 350 członków, pływaków i triathlonistów w wieku od 18 do 80 lat, na różnym stopniu zaawansowania.  Nasi zawodnicy to zarówno amatorzy, dla których pływanie i sport jest sposobem na spędzanie wolnego czasu, jak i profesjonaliści, przygotowujący się do startów w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach, w tym Mistrzostw Europy czy Mistrzostw Świata.

Za członków klubu uważa się zawodników, którzy biorą aktywny udział w szkoleniu, uczestniczą w imprezach sportowych oraz dokonują opłat składek członkowskich. 

Jak działamy?

  • organizujemy zawody pływackie, imprezy sportowe;
  • edukujemy poprzez szkolenia, warsztaty;
  • wspieramy inicjatywy prozdrowotne;
  • uczestniczymy w imprezach sportowych, kreujemy działania marketingowe i promocyjne;
  • współpracujemy w organami władzy rządowej i samorządowej, z krajowymi i zagranicznymi stowarzyszeniami Masters, fundacjami.

Co jest naszym celem?

Głównym celem Warsaw Masters Team jest doskonalenie techniki pływania, popularyzacja aktywności fizycznej oraz integracja różnych pokoleń i środowisk poprzez wspólne uczestnictwo w zajęciach pływackich, treningach, obozach pływacko-kondycyjnych oraz zawodach.

Gdzie jesteśmy w Polsce?

W ramach klubu organizujemy szkolenia i treningi dla osób dorosłych na terenie Warszawy na kilku obiektach sportowych w ciągu sezonu. Organizujemy również czynny wypoczynek w specjalistycznych ośrodkach sportowych w kraju i za granicą. Bierzemy udział w zawodach w całej Polsce.