• Anna Dąbrowska
    Anna Dąbrowska
    Anna Dąbrowska

    Z WMT związana od 2012 r., z pływaniem – dekadę dłużej. Jej sportową idolką jest Otylia Jędrzejczyk. Nie dziwi więc fakt, że 200 m delfinem jest ulubionym dystansem Ani ☺. Jej sportowym marzeniem jest udział w Mistrzostwach Świata w Pływaniu Masters. Wierzy, że „człowiek nie jest stworzony do klęski – człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać". Swoją sportową pasję łączy z pracą – codziennie udowadniając swoim podopiecznym (niemowlętom i dzieciom), że pływanie to przede wszystkim świetna zabawa.

    Read more

  • Anna Turczyn

    Przygodę z pływaniem rozpoczęła w 2013 roku, do WMT dołączyła rok później. Jej największym sportowym sukcesem jest sam fakt, że stratuje w zawodach, gdyż, jak sama przyznaje, jeszcze niedawno uczyła się pływać, a dziś może ścigać się z zawodnikami o wieloletnim doświadczeniu i zdecydowanie większych dokonaniach. Jej celem jest osiąganie coraz lepszych wyników na dłuższych dystansach stylem klasycznym (np. 3.30 na 200 m.), a także starty w zawodach na wodach otwartych. W codziennym życiu przyświeca jej hasło „Rob to, co kochasz, co sprawia ci radość, żyj z pasją, a wokół tego znajdziesz ludzi, którzy uczynią twoje życie szczęśliwym”. Pytana o sportowego idola, bez wahania wskazuje na swojego trenera, Andrzeja Skorykowa, który jak nikt inny potrafi motywować, zarażać pasją i integrować pozytywnych ludzi. Basen do dla niej odskocznia od pracy – jest radcą prawnym w spółce budowlanej. W wolnym czasie uwielbia też jeździć na rowerze górskim, szczególnie w ukochanych Bieszczadach.

  • Darek Tyszka
    Darek Tyszka
    Darek Tyszka

    Maratończyk, ultra maratończyk i triathlonista. Z WMT związany od 2013 r. Ukończył 15 maratonów, w tym w Paryżu w 2015 r., gdzie pobił swój rekord życiowy, dobiegając do mety w czasie 03:00 h. Do swoich największych sportowych osiągnięć zalicza także udział w zawodach Ironman w Kopenhadze w 2014 r., gdzie osiągnął czas 10:58:17. Jego celem i marzeniem jest dołączenie do klubu Sub-9 na dystansie Ironman. Zawodowo zajmuje się informatyką i architekturą, a poza sportem pasjonuje się tekżę rysunkiem i astronomią.

  • Emilia Sączyńska
    Emilia Sączyńska
    Emilia Sączyńska

    Zaczęła pływać jako siedmiolatka, aby w przyszłości zdobyć indywidualny medal Mistrzostw Polski Młodzików na dystansie 200 m. motylem (z czasem 2:24). Do swoich sukcesów zalicza też życiówkę na 50 m. motylem (0:29,95). Jej osiągnięcia mają także charakter pozasportowy – zajęła 1 miejsce na światowych finałach międzynarodowego konkursu edukacyjnego Odyseja Umysłu. Dąży to tego, aby nie pogarszać swoich życiówek w ekspresowym tempie, co prawdopodobnie jej nie grozi, bo od 2014 r. jest związana z WMT 😉 Jej sportowym idolem jest Camille Lacourt, przede wszystkim za piękny grzbiet, ale nie tylko za to. Jej mottem życiowym są słowa z Bridget Jones "Wierzę, że zawsze można znaleźć szczęście, nawet mając tyłek wielkości dwóch kuli do kręgli". Z wykształcenia jest biologiem, pracuje obecnie jako Beauty Advisor w marce Kiehl's i jednocześnie, wspólnie z mamą, prowadzi hodowlę kotów syberyjskich w rodzinnym Gdańsku. Jej największą pasją jest dobre jedzenie.

  • Eugeniusz Śnieżko
    Eugeniusz Śnieżko

    Do WMT dołączył w 2015 r. Za swoje sportowe osiągnięcia uważa konsekwentny rozwój i wielkie chęci, co jest zbieżne z przyświecającym mu hasłem „Ja nie mogę? Hold my beer!” ☺. Jego celem jest udział w zawodach Ironman, a sportowym idolem Lance Armstrong. Poza pływalnią swój czas poświęca na prowadzenie portalu aktywnizcukrzyca.pl, poświęconego sportowym i lajfstajlowym zagadnieniom związanym z życiem z cukrzycą.

    Read more

  • Giovanni Moreno
    Giovanni Moreno
    Giovanni Moreno

    Pływać zaczął jako sześciolatek, do grona WMT dołączył w 2015 r. Do swoich największych sportowych sukcesów zalicza czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski w Pływaniu Masters w 2015 r. na dystansie 100 m. stylem klasycznym w kategorii 35-39 lat, z czasem 1:18.80., 200 m. klasycznym z czasem 2:52.70 w kategorii wiekowej 30-34 lata na Włoskich Zawodach Narodowych w Pływaniu Masters w Gualdo Tadino w 2012 r. oraz czwarte miejsce na 50 m. stylem klasycznym w czasie tych samych zawodów rozgrywanych w Desenzano w 2007 r. (z wynikiem 32.64, w kategorii 25-29 lat). Jego marzeniem jest zdobycie medalu na dystansie 50 m klasycznym oraz nauczenie się stylu grzbietowego. Aby pływać szybciej chce też schudnąć. Fan Arnolda Schwarzeneggera, szczęśliwy ojciec dwóch synków, matematyk w Polskiej Akademii Nauk. W wolnych chwilach wybiera narty, rolki, rower lub kajak. Jeśli aktualnie nie uprawia sportu, gra na fortepianie lub rysuje. Interesuje się też literaturą. Jego przesłanie dla wszystkich Mastersów: „Niech moc będzie z nami!”

  • Jarosław Oworuszko

    Pływa od 2013 r., w barwach WMT od 2014. Triathlonista. W życiu kieruje się hasłem „Never, never, never give up!” i wiele wskazuje na to, że takie podejście procentuje. W 2015 r. z czasem 4h 38min awansował na Mistrzostwach Świata w triathlonie 70.3 w Zell am Zee.
    Do swoich sukcesów zalicza także maraton ukończony w czasie 3h 4min, półmaraton z czasem 1h 20min i 10K z czasem 36:50 oraz fakt, że jeszcze nigdy się nie topił ☺.
    Za cel stawia sobie udział w Mistrzostwach Świata Ironman na Hawajach oraz nauczenie się nawrotów koziołkowych. Pływacką pasję dzieli ze swoją rodziną – zarówno jego żona jak i trójka dzieci regularnie pływają. Życie rodzinne i uprawianie sportu uzupełnia praca w firmie leasingowej.

  • Karolina Drach-Kowalczyk

    Przygodę z pływaniem i WMT zaczęła w 2012 r. Wierzy, że największe sportowe osiągnięcia są wciąż przed nią. W najbliższej przyszłości chciałaby przebiec 10 km w czasie krótszym niż 45 min., przepłynąć 50 m. dowolnym w mniej niż 40 s. i… zrobić szpagat. Same cele nie cieszą jej jednak tak bardzo, jak droga do ich osiągnięcia, co jest zbieżne z jedną z jej życiowych maksym - „Nie cel, a droga i ludzie na niej są ważni”. Wierzy, ze wszystko jest możli¬we; szczególnie wte¬dy, kiedy naj¬mniej się te¬go spodziewa. Jej największym sportowym autorytetem jest trener, Andrzej Skorykow, a motywacją i inspiracją do wyznaczania sobie kolejnych celów są ludzie, których spotyka na treningach i zawodach. Jest mamą dwójki słodkich urwisów. Uwielbia sport w każdej postaci, kocha podróże, lubi gotować – najchętniej nieskomplikowane dania, za to w doborowym towarzystwie i koniecznie przy energetycznej muzyce.

  • Michał Rudziński
    Michał Rudziński

    W szeregach WMT od 2011 r., wtedy też zaczął na dobre doskonalić swoje umiejętności pływackie. Twierdzi, że największe sportowe osiągnięcia są wciąż przed nim. Za cel stawia sobie dalsze szlifowanie techniki, w szczególności delfina i żaby. Uważa, że słowa: "Nie to ma największe znaczenie, czy aktualnie osiągamy nasze najwyższe ideały lecz to, że one są wysokie", wypowiedziane w XIX w. przez angielskiego generała i twórcę skautingu Roberta Baden-Powella, nigdy nie stracą na aktualności. Ceni ludzi inteligentnych, posiadających pasje i myślących niezależnie. Poza pływaniem pasjonuje się historią średniowiecza, inżynierią procesów ochrony środowiska i kuchnią.

  • Michał Szerling

    Zaczął pływać, kiedy miał dziesięć lat. Równo 30 lat później, w 2015 r. dołączył do grona Mastersów. Przebiegł kilka maratonów, ultra, na sukcesy pływackie liczy w najbliższym czasie. Zamierza wziąć udział w Swim The Island i ukończyć Otztaler Road Marathon. Jest przekonany, że bez zmian stoimy w miejscu, a to przecież kompletnie bez sensu! Na czele jego rankingu sportowych idoli pierwsze miejsce zajmuje oczywiście trener ☺. W życiu poza pływalnią projektuje instalacje elektryczne i teletechniczne oraz prowadzi sklep sportowy trifit.pl

    Read more

  • Paweł Rogosz

    Od ponad dekady związany z WMT. Wielokrotny mistrz i rekordzista Polski, w pierwszej dziesiątce na Mistrzostwach Świata i Europy Masters. Pomimo wymiernych sukcesów na zawodach, największą satysfakcję przynosi mu fakt, że swoje życiówki osiąga teraz, mając 40 lat. Uwielbia rywalizację, a największą przyjemność sprawiają mu zwycięstwa poprzedzone prawdziwą walką. Jego celem na najbliższy czas jest udział w Mistrzostwach Europy Masters. U sportowców najbardziej ceni profesjonalizm, determinację i umiejętność podnoszenia się po porażkach. W polskim pływaniu do tej definicji najbardziej pasuje według niego Bartek Kizierowski

  • Radek Wysocki

    Szeregi WMT zasila od 2013 r. Jego największe pływackie osiągnięcia opisuje krótko: 50 m kraulem w 27,56 s., 100 m. kraulem w 1:02,10 i
    50 m. motylem w 31.0 s. Jest wyznawcą maksymy „najmniejszy krok w stronę celu jest więcej wart niż maraton dobrych chęci”. Na treningach dąży do przepłynięcia setki kraulem poniżej minuty. Ceni Michaela Phelpsa – za determinację, wszechstronność pływacką, wytrwałość w realizacji celu. Prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci i współwłaściciel firmy projektującej opakowania. Wolny czas, poza pływaniem, poświęca na jazdę na rowerze, górskie wycieczki, dobre książki i od czasu do czasu gotowanie.

  • Sebastian Wojciechowski

    Pływa i trenuje z WMT od 2010 r. Kiedy zaczynał, 200 m. stylem dowolnym przepływał w 03:58. Dziś jego najlepszy rezultat to 02:51. Jego sportowym idolem jest Andrzej Skorykow. Poza pływaniem Sebastian bierze udział w wyścigach kolarskich i biega. Wszystkim Mastersom i sobie życzy, aby pływanie i inne sportowe aktywności jak najdłużej przynosiły radość i satysfakcję.

  • Stanisław Kozak

    Pomimo że pływanie zaczął trenować dopiero na studiach, trzykrotnie wywalczył brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w kategorii uniwersytetów. Jest też wielokrotnym Mistrzem Polski w kategorii Masters oraz zdobywcą dwóch złotych medali Akademickich Mistrzostw Norwegii. Przez 9 lat reprezentował barwy sekcji pływackiej AZS UW. Chciałby przepłynąć 50 m stylem klasycznym w czasie poniżej 30 sekund. Bez względu na to, czy uda mu się osiągnąć ten cel, dąży do tego, aby pozostać w dobrej sportowej formie jak najdłużej.
    Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, pracuje w branży doradczej jako konsultant ds. zarządzania ryzykiem informatycznym. Czas wolny najbardziej lubi spędzać aktywnie, w gronie znajomych.

  • Waldemar de Makay

    W zawodach Mastersow zaczął startować po sześćdziesiątych urodzinach. 10-krotny aktualny rekordzista Polski w kategoriach wiekowych 60-64 i 65-69. Mistrz Polski, Egiptu, Irlandii i Irlandii Północnej, Meksyku i Węgier.
    W latach sześćdziesiątych trenował pływanie w SKS Warszawianka, aby następnie, w latach1968-1971 poświęcić się pięciobojowi nowoczesnemu. W 1971 r. na Mistrzostwach Świata w Uppsali zajął drużynowo 4 miejsce, indywidualnie 10. Pomimo, że pływa od ponad pół wieku, nie zamierza przestać. Sport do dla niego czysta przyjemność i duża dawka adrenaliny, każdy dzień bez treningu to dzień stracony. Marzy o medalu na Mistrzostwach Świata lub Europy. Z pespektywy doświadczonego zawodnika wie, że sport po 60-tce to także walka z organizmem i własnymi ograniczeniami. Może właśnie dlatego jego motto, to „nigdy się nie poddawać”. Podziwia wszystkich, którzy decydują się na treningi i starty, pomimo, że nigdy nie byli wyczynowymi pływakami. Najbardziej imponują mu wciąż aktywni zawodnicy po 90-tce. Wszystkim pływakom poleca grupę na FB ”Did you swim today”. Jest zawodowym trenerem pięcioboju nowoczesnego, a w szczególności szermierki. Wiele lat spędził za granicą, pracując jako trener pięcioboju i triathlonu. Od ponad 40 lat żonaty, ma dwóch synów i czworo wnucząt. Sport to jego hobby numer 1, ale że nie samym sportem człowiek żyje, interesuje się także historią, geografią i dużo czyta.

  • Zejko Roksandic

    Zaczął pływać w wieku 3 lat. Z WMT związany od 2015 r. Od 2008 r. jest sędzią na międzynarodowych zawodach pływackich Open Water Swimming Federation, w tym m.in. Sabac-Jarak Women Race, gdzie w 2011 r. pełnił funkcję sędziego głównego, Open Water European Championship w 2009 r. Dubrowniku, LEN OWSC LEG 3 Porec na Chorwacji, CRO CUP (sędzia główny). Pochodzi z Chorwacji, a jego sportowym idolem jest Veljko Rogosic – legendarny chorwacki pływak, 50-krotny rekordzista Jugosławii w latach 60-70. Chciałby nauczyć się dobrze mówić po polsku, marzy o uzyskaniu polskiego obywatelstwa i reprezentowaniu naszego kraju w charakterze sędziego na Światowych Mistrzostwach Open Water.

  • Zuza Gąsiewska

    Propagatorka kobiecego triathlonu, sportowa blogerka. Wierzy, że największe sportowe osiągnięcia są wciąż przed nią. Docenia jednak dotychczasowe sukcesy tj.: ukończenie biegu Rzeźnika, zajęcie 2. miejsca w Triathlonie Zaporowym czy udział w XX Mistrzostwach Warszawy Masters w 2015 roku. W pływaniu raczkuje. Marzy o efektywnym pływaniu i sprawnym nawracaniu oraz o starcie w Mistrzostwach Polski zmiennym. Jej marzenie biegowe na 2016 rok to 10 km poniżej 47 minut, a triathlonowe - stanąć (nie jeden raz) na pudle w open. Na swojej drodze ma szczęście spotykać wielu wspaniałych i inspirujących ludzi, nie zawsze związanych ze sportem. Stara się ich uważnie słuchać i obserwować, z niektórymi przeprowadza wywiady, które publikuje na blogu: ladytriblog.wordpress.com. Przy każdej możliwej okazji sięga również po aparat fotograficzny.

    Read more

  • Adam Mazurkiewicz

    Thriatlonista, maratończyk, pływak. Swoją przygodę z pływaniem zaczął w 2011 r., a rok później dołączył do Mastersów. Do swoich największych sukcesów zalicza udział w ¼ Ironmana w Sierakowie (2015 r.) który ukończył z czasem 2:54, pokonanie dystansu 2 950 m w 1:03:18 na Mistrzostwach Warszawy Open Water w 2014 oraz maraton w Krakowie w 2010 r. ukończony w czasie 3:29. Marzy o udziale w połówce Ironamana i finiszu w pierwszej połowie stawki. Chciałby też ponownie przebiec maraton (choć póki co uraz kolana krzyżuje ten plan), a także przepłynąć maraton open water na trasie Hel-Gdynia. Inspiruje go twierdzenie Platona „The most beatiful motion is that accomplishes the greatest results with the least amount of effort". Do swoich ulubionych sportowców zalicza tenisistę Patricka Raftera, posiadacza jednego z najlepszych wolejów w historii. Zawodowo Adam zajmuje się rozwijaniem narzędzi do badania zachowań w Internecie. W wolnych chwilach gra na flecie poprzecznym i w starochińskie Go .

Treść w trakcie przygotowania